Перейти до вмісту

ГОЛОВНИЙ ЛІКАР

НАШ САНАТОРІЙ, ЗАПОВІДНА ЗОНА ЗДОРОВ`Я ЛЮДИНИ!

СИВИЙ МИКОЛА ЮРІЙОВИЧ

Ордени «Трудового Червоного прапора» (1971 р.) «Жовтневої революції» (1976 р.) Почесне звання «Заслужений лікар України» (1996 р.). Лауреат Державної премії України в галузі архітектури (1994 р.) Головний лікар санаторію «Червона калина».

Народився Микола Юрійович 25 лютого 1935 року в с. Забілка, Грицівського району, Хмельницької обл. у багатодітній сім’ї. У ті важкі роки репресій, війни та післявоєнної відбудови батьки не мали великих статків, але в родині Юрія Васильовича та Марії Захарівни Сивих завжди цінували порядність, людяність і доброту.

Навіть крізь плин років Микола Сивий проніс мамині слова, які стали заповітом на все життя: «Люби, сину, людей, добре працюй і вони тебе любитимуть, а недруги твої розіб’ються об твою роботу». На вибір професії вплинула смерть батька, який був учасником Великої Вітчизняної війни, інвалідом І групи і у 1947 році помер від грубої помилки лікарів. Саме тоді Микола Сивий вирішив стати лікарем, щоб рятувати людей від передчасної смерті. У 1960 році закінчивши Івано-Франківський медичний інститут і отримавши диплом лікаря, Микола Сивий розпочав лікарську кар’єру хірургом у Великомежирицькій дільничній лікарні Корецького р-ну, Рівненської обл., а через рік його призначили на посаду головного лікаря цієї ж лікарні. Упродовж 1968-1971 рр. – головний лікар Корецького району. З 1971 р. – головний лікар Рівненської обласної лікарні.

Як хороший організатор, новатор у своїй справі М.Ю. Сивий згуртував колектив, заохотив медперсонал до професійного зростання, запровадив нові методики і побудував нові корпуси обласної лікарні, вдвоє поліпшивши її матеріальну базу. Так, Рівненська обласна лікарня Наказом Міністра охорони здоров’я СРСР у 1975 р. була визнана однією з переможців огляду-конкурсу медичних закладів. Знавець та організатор медичної справи Микола Сивий чітко усвідомлював ступінь відповідальності за життя кожної конкретної людини, тому ним, як лікарем-хірургом, було здійснено понад 1100 невідкладних операцій, врятовано тисячі людських життів. Упродовж 1977-1980 рр. Микола Юрійович очолював Рівненський облздороввідділ. За цей період охорона здоров’я Рівненської області, наказом Міністра охорони СРСР, була визнана Всесоюзною базою по підготовці лікарів ВООЗ з надання первинної медико-санітарної допомоги населенню. У 1980-1993 рр. – головний лікар лікувальних установ Агрофірми «Зоря».

Відчуваючи потребу в творчій самореалізації, Микола Юрійович Сивий, як людина завзята, ділова та наполеглива, захопився ідеєю створення бази сучасного санаторно-курортного оздоровлення людей. Ця ідея знайшла своє втілення в унікальному задумі, який М.Ю. Сивий вважає сенсом свого життя, — будівництво санаторію «Червона калина». І ось у мальовничому куточку Рівненщини, на березі тихої прозорої водойми у 1983 році розпочате проектування багатопрофільного санаторію на 250 місць, а в 1985 – його будівництво. Праця, помножена на оригінальний задум, дала чудові плоди: у 1984 році серед об’єктів об’єднання “Союзкурортпроект” проект санаторію “Червона калина” отримав друге місце . Саме М.Ю. Сивий наполіг, щоб у проекті було зазначено його медичну точку зору як лікаря-фахівця: домігся розширення площ, додаткових кабінетів, аби в них було зручно і лікарям, і пацієнтам; а ще потурбувався про самобутній дизайн, упорядкування та оформлення території. І саме за ідею створення санаторію — перлини поліського краю — Микола Юрійович у 1994 році отримав Державну премію з архітектури серед об’єктів цивільного та громадського будівництва України.

1993 року санаторій приймає перших пацієнтів і за невеликий проміжок часу «Червона калина» стає відомою та однією із найкращих не лише в Україні, але й далеко за її межами. Про мальовничий куточок, де розмістився санаторій «Червона калина», ходили легенди: місцеві жителі називали його коморою здоров’я — за чисте хвойне повітря, цілющі рослини та джерела. Згодом з’ясувалось, що люди таки мали рацію. На території санаторію на глибині 1,2 км залягають йодо-бромні розсоли, мінералізацією 55 г/л. За своїм складом розсоли — це копія хімічної формули води, яка є у всесвітньо відомих Карлових Варах у Чехії. Вона використовується у вигляді ванн для хворих на серцево-судинні, нервові та захворювання опорно-рухового апарату. А на глибині 550 м залягають водовмісні пласти лікувальної хлоридно-натрієво-магнієвої мінеральної води мінералізацією 8-10 г/л, яка за своїм складом така сама, як мінеральна вода з Миргорода.

За її допомогою проводиться лікування людей із захворюваннями органів травлення з нормальною і пониженою кислотністю. Як окремий і дуже важливий фактор, що сприяє лікуванню й оздоровленню пацієнтів санаторію, є сосновий бір, який розкинувся на 26-ти гектарах і дарує людям тишу, спокій і життєдайне повітря, чисте і прозоре.

Воно насичене фітонцидами, які згубно діють на шкідливі бактерії та віруси. При цьому фітонциди іонізують кисень і знезаражують повітря, зменшують забрудненість атмосфери. Микола Юрійович із гордістю говорить, що воно «чистіше, ніж в операційних лікарень». А ще поряд із оздоровницею виблискує дзеркалом на сонці чудове озеро за розміром у 100 га, де можна кататися на човнах і катамаранах або просто, сидячи на березі, слухати спокійне хлюпання тихих хвиль. У «Червоній калині» упроваджуються сучасні традиційні та нетрадиційні народні методи оздоровлення. Особлива увага — безмедикаментозним методикам. Ефективно впроваджуються тут передові ідеї «інтегральної» медицини, які базуються на поєднанні основ старовинної філософії Тибету, Китаю, Японії, досягнень сучасної науки, електроніки, лазерної техніки, комп’ютерних розробок. Широко використовують у санаторії фітотерапію (лікувальні фіточаї, трави, які вирощують на території власного фітосаду), апітерапію (лікування за допомогою бджіл), пелоїдотерапію (лікування грязями, глиною, піском), спелеотерапію (соляна шахта), аромотерапію, музикотерапію, кольоротерапію та багато інших. Не менш важливе, мабуть, для кожного, хто приїздить у цей благодатний куточок, відчуття уваги та турботи з боку персоналу санаторію. Головний лікар знаходить час, аби особисто познайомитися з кожним відпочиваючим, поцікавитися його думкою щодо якості медичного обслуговування, харчування тощо, занотовує пропозиції. Колектив сумлінно виконує свою роботу і поважає Миколу Юрійовича, який своєю турботою та харизматичністю, своїм прикладом показує, як потрібно працювати і як слід мислити…

Його мудрість заворожує, його душевність притягує, а тому повертатися у «Червону калину» хочеться знову і знову… Санаторій “Червона калина”– благословенний куточок українського Полісся, де найбільше цінують людину, перекладаючи її біль на свої плечі, зберігаючи при цьому теплоту сердець і людяність. “Червона калина” є символом України, своєрідни оберегом, який символізує материнство, добро, милосердя, любов до світу, до людей – ті цінності, які тісно пов’язані з моральними якостями професії лікаря. Адже в його руках перебуває найголовніше – людське життя. “Я мрію, – говорить головний лікар санаторію,- щоб наша “Червона калина” стала заповідною зоною по збереженню та охороні здоров’я людини, де лікує все: тепле слово, кожен промінчик сонця, аромат квітів, озерна синь, спів птахів, подих вітру, не говорячи вже про умови проживання, харчування та лікування”. Так, найбільша цінність для Миколи Сивого — це вдячність гостей санаторію… Представники 45-ти різних країн світу уже відвідали «Червону калину».

Тож історії-легенди про мальовничий куточок України та його мудрого, щирого, талановитого і закоханого у життя керівника Сивого Миколу Юрійовича тепер знає весь світ! Нагороджений: орденами святого рівноапостольного князя Володимира (2008 р.) та святого Миколая Чудотворця (2010 р.) Української Православної Церкви; орденом «Богдана Хмельницького», орденом Христа Спасителя (2013 р.), Козацьким хрестом I та II ступеня, дипломом Всеукраїнської академії культурної спадщини Українського козацтва Рівненського округу (2012 р.); золотою медаллю Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я «За охорону здоров’я», грамотою Загальнонаціонального проекту «Флагмани сучасної медицини» (2012 р.). Микола Сивий – лауреат Загальноукраїнського рейтингу професійних досягнень згідно рішенням Науково-експертної ради іміджевої програми «Лідер ХХІ століття» (2004 р.), а санаторій увійшов до списку «100 найкращих підприємств України» у номінації «Охорона здоров’я». Санаторій «Червона калина» отримав Срібну Стеллу (2007 р.) та Золоту Стеллу (2009 р.), Міжнародні Сертифікати якості (номінації «Якість ІІІ тисячоліття») Міжнародного Академічного Рейтингу Популярності «Золота Фортуна», у якому брали участь представники 29-ти країн світу, а головному лікарю Миколі Сивому нагороди вручив голова Президії рейтингу — президент Національної академії наук України — Борис Патон. Санаторій «Червона калина» та головний лікар Микола Юрійович є учасниками: загальноукраїнських проектів – «Навчальні заклади медичної освіти України» (2007 р.), «Екологія, довкілля та природокористування в Україні» в рамках всеукраїнського конкурсу «Лідер природоохоронної діяльності» (2012 р.); всеукраїнського іміджевого збірника «Нова ділова Україна» (2012 р.), довідково-біографічного видання «Флагмани сучасної медицини» (2012 р.) та багато інших.


Facebook
Instagram